Pedagogické dokumenty

MŠ vytvára pre každé dieťa radostné, pokojné a harmonické prostredie bez diskriminácie rasy, pohlavia, jazyka, náboženstva a soc. pôvodu. Veľký dôraz kladieme na estetické, podnetné prostredie, čo sa týka interiéru a exteriéru školy, spoluprácu s rodičmi.

-      Ľudové tradície – Ďeťom  približujeme regionálnu kultúru Záhoria, uvádzame ich do života ľudových tradícií cez zážitkové učenie s využitím ľudových hier a zvykov / Dyňové strašidieľka, Mikuláš, Vianoce, Fašiangy, Morena, Veľkonočné zvyky, Hody,.../

-      Spolupráca s Daphne – Deti si utvárajú pozitívny vzťah k prírodnému a spoločenskému prostrediu, environmentálne cítenie, myslenie a rozvíjajú sa u detí elementárne ochranárske postoje, vedomosti a zručnosti.

-     Jazyky – Na elementárnej úrovni sa deti oboznamujú s anglickým jazykom prostredníctvom krúžkov.

-      Výtvarné a pohybové zručnosti deti získavajú a rozširujú si na Tanečno-pohybovom a Výtvarnom krúžku.

-      Začiatky počítačovej gramotnosti – deti sa prostredníctvom počítača a interaktívnej tabuli učia vyhľadávať , riešiť, rozvíjať tvorivé          a technické myslenie. Majú k dispozícii rôzne hry zamerané na podporovanie poznávacích schopností, tvorivosti, fatázie...

Materská škola č. 411
    90874 Malé Leváre