Menu

Pedagogické dokumenty

 

 

 

 

 

    Materská škola  č. 411, Malé Leváre 908 74

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                               Školský poriadok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2023/2024

 

 

 

Školský poriadok:

 

Počet listov: 16

 

V pedagogickej rade prerokovaný:

 

V rade školy prerokovaný:

 

Schválený RZ:

 

Platnosť od: 01.09.2023

 

Vydáva: riaditeľ  materskej  školy  Mgr. Petra Červenková

 

 

Školský poriadok obsahuje:

 

                

  1. Všeobecné ustanovenia

 

  1. Článok 1  Prijímanie detí na predprimárne vzdelávanie

          

                  Článok 2  Práva a povinnosti detí a ich zákonných zástupcov v materskej

                                   škole, pravidlá vzájomných vzťahov s pedagogickými

                                   zamestnancami a ďalšími zamestnancami školy

 

                  Článok 3  Prevádzka a vnútorný režim materskej školy

 

                  Článok 4  Podmienky na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia detí a ich

                                   ochrany pred sociálno-patologickými javmi, diskrimináciou alebo

                                   násilím

 

                  Článok 5  Podmienky zaobchádzania s majetkom materskej školy

 

      III.       Záverečné ustanovenia

 

                 

Charakteristika a zameranie materskej školy

 

 

MŠ je jednoposchodová budova so školskou kuchyňou, príslušenstvom a hygienickými priestormi, poskytuje celodennú výchovno-vzdelávaciu činnosť deťom vo veku od    

2,5 do 6 rokov, deťom plniacim PPV, deťom, ktoré pokračujú v plnení PPV.  Výchovno-vzdelávacia činnosť prebieha podľa Štátneho vzdelávacieho programu , školského vzdelávacieho programu „Materinka“,  rešpektujúc individuálne danosti, schopnosti a potreby každého dieťaťa. Súčasne je v materskej škole realizovaný projekt Ovocie a Mlieko pre školy. Škola poskytuje aj krúžkovú činnosť podľa ponuky.

 

Charakteristika a zameranie školy sú orientované na zdravý vývin detí po duševnej i telesnej stránke. Deti sú rozdelené do šiestich tried s heterogénnym vekovým zložením. Výchovno – vzdelávaciu činnosť zabezpečuje 12  učiteliek, krúžkovú činnosť vedie lektor.

 

 

Časť I.

Všeobecné ustanovenia

 

Školský poriadok materskej školy vydáva riaditeľka Materskej školy Malé Leváre č. 411 a je vypracovaný v zmysle § 153 zákona č. 245/ 2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a zmene a doplnení niektorých zákonov /školský zákon/ a Vyhlášky MŠ SR č. 541/2021 Z.z o materskej škole, ktorou sa mení vyhláška MŠ SR č. 308/2009 o materskej škole.

V súlade s pracovným poriadkom pre pedagogických zamestnancov a ostatných zamestnancov škôl a školských zariadení vydaného MŠ SR a Zákonníkom práce.

 

Časť II.

Článok 1

Prijímanie detí na predprimárne vzdelávanie

                            

 

Od 1. januára 2021 prijímanie detí na predprimárne vzdelávanie do materskej školy upravuje § 59 a zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „školský zákon“) a vyhlášky Ministerstva školstva SR č. 541/2021 Z. z. o materskej škole v znení neskorších predpisov (ďalej len „vyhláška o materskej škole“).

 

Povinné predprimárne vzdelávanie v materskej škole trvá jeden školský rok. Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roka veku nedosiahlo školskú spôsobilosť, riaditeľka materskej školy rozhodne  o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole na základe písomného súhlasu príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie, písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast a s informovaným súhlasom zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia.

 

Pri prijímaní detí do materskej školy sa musí dodržiavať zásada:

- rovnakého zaobchádzania a

- zákazu akýchkoľvek foriem diskriminácie a obzvlášť segregácie (§ 3 písm. c) a d) zákona č.

  245/2008 Z. z).

 

Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma:

 - spravidla dieťa od troch do šiestich rokov veku,

 

Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijíma dieťa:

- ktoré dovŕšilo piaty rok veku,

- ktoré pokračuje v plnení povinného preprimárneho vzdelávania (PPV)

 

Výnimočne možno do materskej školy prijať aj dieťa od dvoch rokov veku, ak sú vytvorené vhodné materiálne, personálne a iné potrebné podmienky (predovšetkým kapacitné podmienky). Dieťa je do materskej školy prijaté len vtedy, ak riaditeľ materskej školy o jeho prijatí vydal rozhodnutie. Kompetenciu rozhodovať o prijímaní detí do materskej školy majú riaditelia materských škôl ustanovenú v § 5 ods. 14 písm. a) zákona č. 596/2003 Z. z.

 

Na predprimárne vzdelávanie v materskej škole nemožno prijať dieťa mladšie ako dva roky a to ani na adaptačný pobyt alebo diagnostický pobyt. Prijatie dieťaťa mladšieho ako dva roky do materskej školy zaradenej v sieti škôl a školských zariadení, a to bez ohľadu na jej zriaďovateľa alebo právnu formu, je porušením platného právneho stavu.

 

Prijatie žiadosti bez potvrdenia o zdravotnom stave dieťaťa sa považuje za porušovanie ustanovenia § 3 ods. 1 vyhlášky MŠ SR č. 306/2008 Z. z.

V zmysle § 24 ods. 6, ods. 7, ods. 8 zákona č. 355/2007 Z. z. v materskej škole môže byť umiestnené len dieťa, ktoré:

a) je zdravotne spôsobilé na pobyt v kolektíve,

b) neprejavuje príznaky prenosného ochorenia,

c) nemá nariadené karanténne opatrenia.

 

 

     Do materskej školy sa prijímajú deti na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu dieťaťa, ktorú si prevezme a predloží riaditeľke materskej školy spolu s potvrdením o zdravotnom stave dieťaťa od všeobecného lekára (pediatra) pre deti a dorast. Deti sa prijímajú k začiatku školského roka, pokiaľ je voľná kapacita aj v priebehu školského roka.

 

O prijatí dieťaťa do materskej školy rozhoduje riaditeľka materskej školy podľa § 5 ods. 13 písm. a. zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve  a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

 

Miesto a čas podávania žiadostí pre školský rok zverejní riaditeľka po dohode so zriaďovateľom na budove materskej školy a inom dostupnom mieste spravidla od 30. apríla do 31. mája. Riaditeľka spolu s miestom a termínom zverejní aj podmienky prijímania detí do materskej školy.

 

 

Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží okrem žiadosti a potvrdenia o zdravotnom stave dieťaťa aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

 

Rajonizácia pri materských školách neplatí.

Dieťa nemusí chodiť do materskej školy v mieste bydliska. Zákonný zástupca ho môže zapísať do materskej školy, ktorú si vyberie.

 

Písomné rozhodnutie o prijatí, resp. neprijatí dieťaťa do materskej školy k začiatku školského roka vydá riaditeľka spravidla do 30. júna.

 

Písomné rozhodnutie o prijatí dieťaťa počas školského roka vydá riaditeľka do 30 dní odo dňa podania žiadosti/prihlášky. V rozhodnutí o prijatí dieťaťa môže riaditeľka určiť adaptačný alebo diagnostický pobyt dieťaťa v materskej škole, ktorý nesmie byť dlhší ako tri mesiace. Pre lepšiu adaptáciu tolerujeme obľúbenú hračku, malý vankúšik na spanie.

V prípade zníženej adaptačnej schopnosti dieťaťa a v záujme zdravého vývinu môže riaditeľka po prerokovaní so zákonným zástupcom rozhodnúť o prerušení dochádzky dieťaťa do materskej školy / na dohodnutý čas/ alebo o ukončení tejto dochádzky, a to na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu.

Adaptačný pobyt je v súlade s platnou legislatívou v zmysle Vyhlášky MŠ SR č. 541/2021 Z. z. o materskej škole.

 

Z dôvodu neuhradenia príspevkov od zákonných zástupcov detí na čiastočnú úhradu výdavkov v materskej škole a školskej jedálni pri materskej škole, môže riaditeľka po predchádzajúcom upozornení zákonného zástupcu rozhodnúť o ukončení dochádzky dieťaťa do materskej školy.

 

Materská škola sa člení na triedy. Do triedy sa zaraďujú deti rovnakého veku alebo deti rozdielneho veku s najvyšším počtom podľa § 28 ods. 10 zákona. O počte prijatých a neprijatých detí riaditeľka materskej školy písomne informuje zriaďovateľa.

 

Predprimárne vzdelanie získa dieťa absolvovaním posledného ročníka vzdelávacieho odboru vzdelávania v materskej škole. Dokladom o získanom stupni vzdelania je osvedčenie o absolvovaní predprimárneho vzdelávania.

 

Najvyšší počet v triedach materskej školy:

 

a)    20 v triede od troch do štyroch rokov

b)    21 v triede od štyroch do päť rokov

c)    22 v triede od piatich do šiestich rokov

d)   21 v triede od troch do šiestich rokov

 

V odôvodnených prípadoch môže riaditeľka materskej školy so súhlasom zriaďovateľa zvýšiť počet detí v triede najviac o tri deti.

 

Ak sa do triedy zaradí dieťa mladšie ako tri roky, zníži sa najvyšší počet detí o jeden.

                                                  

Článok 2

Práva a povinnosti detí a ich zákonných zástupcov

v materskej škole, pravidlá vzájomných vzťahov s pedagogickými

zamestnancami a ďalšími zamestnancami školy

 

Dieťa má právo na:

 

  • bezplatné vzdelanie v materskej škole rok pred plnením povinnej školskej dochádzky,
  • rovnoprávny prístup ku vzdelávaniu,
  • na individuálne vzdelávanie za podmienok ustanovených zákonom podľa § 24,
  • vzdelanie v štátnom jazyku a materinskom jazyku v rozsahu ustanovenom zákonom,
  • individuálny prístup rešpektujúci jeho schopnosti a možnosti, nadanie a zdravotný stav v rozsahu ustanovenom zákonom,
  • úctu k jeho vierovyznaniu, svetonázoru, národnostnej a etnickej príslušnosti,
  • poskytovanie poradenstva a služieb spojených s výchovou a vzdelávaním,
  • výchovu a vzdelávanie v bezpečnom a hygienicky vyhovujúcom prostredí,
  • organizáciu výchovy a vzdelávania primeranú jeho veku, schopnostiam, záujmom, zdravotnému stavu a v súlade so zásadami psychohygieny,
  • úctu k svojej osobe a na zabezpečenie ochrany proti fyzickému, psychickému a sexuálnemu násiliu,
  • právo na informácie týkajúce sa jeho osoby a jeho výchovno-vzdelávacích výsledkov,
  • dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami má právo na výchovu a vzdelávanie s využitím špecifických foriem a metód, ktoré zodpovedajú jeho potrebám a na vytvorenie nevyhnutných podmienok, ktoré túto výchovu a vzdelávanie umožňujú.

 

Dieťa  je povinné:

 

  • neobmedzovať svojím konaním práva ostatných osôb zúčastňujúcich sa na výchove a vzdelávaní,
  • dodržiavať školský poriadok materskej školy a ďalšie vnútorné predpisy školy,
  • chrániť pred poškodením majetok materskej školy a majetok, ktorý škola využíva na výchovu a vzdelávanie,
  • pravidelne sa zúčastňovať na výchove a vzdelávaní,
  • konať tak, aby neohrozoval svoje zdravie a bezpečnosť, ako aj zdravie a bezpečnosť ďalších osôb zúčastňujúcich sa na výchove a vzdelávaní,
  • ctiť si ľudskú dôstojnosť svojich spolužiakov a zamestnancov materskej školy,
  • rešpektovať pokyny zamestnancov materskej školy, ktoré sú v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi, vnútornými predpismi školy a dobrými mravmi.

 

Zákonný zástupca dieťaťa má právo:

 

  • vybrať pre svoje dieťa školu alebo školské zariadenie, ktoré poskytuje výchovu a vzdelávanie podľa tohto zákona, zodpovedajúce schopnostiam, zdravotnému stavu, záujmom a záľubám dieťaťa, jeho vierovyznaniu, svetonázoru, národnosti a etnickej príslušnosti; právo na slobodnú voľbu školy alebo školského zariadenia možno uplatňovať v súlade s možnosťami výchovno-vzdelávacej sústavy,
  • žiadať, aby sa v rámci výchovy a vzdelávania v materskej škole poskytovali deťom informácie a vedomosti vecne a mnohostranne v súlade so súčasným poznaním sveta a v súlade s princípmi a cieľmi výchovy a vzdelávania podľa školského zákona,
  • oboznámiť sa s výchovno-vzdelávacím programom materskej školy a školským poriadkom,
  • byť informovaný o výchovno-vzdelávacích výsledkoch svojho dieťaťa,
  • na poskytnutie poradenských služieb vo výchove a vzdelávaní svojho dieťaťa,
  • zúčastňovať sa na výchove a vzdelávaní po predchádzajúcom súhlase riaditeľky materskej školy na edukačných aktivitách určených ročným plánom školy,
  • vyjadrovať sa k výchovno-vzdelávaciemu programu materskej školy prostredníctvom orgánov školskej samosprávy.

 

Zákonný zástupca dieťaťa je povinný:

 

  • vytvoriť pre dieťa podmienky na prípravu na výchovu a vzdelávanie v škole,
  • dodržiavať podmienky výchovno-vzdelávacej činnosti svojho dieťaťa určené školským                         

            poriadkom,

  • dbať na sociálne a kultúrne zázemie dieťaťa a rešpektovať jeho špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby,
  • dbať na napĺňanie rodičovských práv a povinností zákonných zástupcov, t. j., že počas konania o rozvode a úprave výkonu rodičovských práv a povinností bude materská škola dbať o riadne napĺňanie rodičovských práv a povinností až do rozhodnutia súdu tak, ako to bolo do podania návrhu na rozvod manželstva a úpravu výkonu rodičovských práv a povinností k dieťaťu (napr. že každý rodič má právo priviesť dieťa do materskej školy aj ho z nej vyzdvihnúť), - zachovávať neutralitu, rešpektovať, v prípade narušených vzťahov medzi zákonnými zástupcami, len rozhodnutie súdu alebo minimálne predbežné rozhodnutie súdu, ktorého zmyslom je dočasná úprava pomerov zákonných zástupcov vo vzťahu k starostlivosti o dieťa,
  • informovať materskú školu o zmene zdravotnej spôsobilosti jeho dieťaťa, jeho zdravotných problémoch alebo iných závažných skutočnostiach, ktoré by mohli mať vplyv na priebeh výchovy a vzdelávania,
  • ak sa dieťa nemôže zúčastniť na vzdelávaní v materskej škole, jeho zákonný zástupca je povinný oznámiť škole bez zbytočného odkladu príčinu jeho neprítomnosti,
  • ak je neprítomnosť dieťaťa v materskej škole dlhšia ako 30 po sebe nasledujúcich dní, je zákonný zástupca povinný riaditeľke oznámiť dôvod neprítomnosti písomne a pri opätovnom nástupe predložiť vyhlásenie o bezinfekčnosti,
  • prihlásiť dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky,
  • nahradiť škodu, ktorú dieťa úmyselne zavinilo,
  • pravidelne uhrádzať príspevky na čiastočnú úhradu výdavkov v materskej škole v súlade s § 28 ods. 3 školského zákona za pobyt dieťaťa v materskej škole zriadenej obcou Malé Leváre, mesačne na jedno dieťa s trvalým pobytom 25eur a bez trvalého pobytu 100eur,
  • tento príspevok sa uhrádza vopred do 10. dňa v kalendárnom mesiaci  na účet zriaďovateľa SK95 5600 0000 0032 8922 5019.

 

V zmysle zákona č. 245/2008 Z. z.§ 28 ods.7,8 sa príspevok neuhrádza za dieťa:

 

  • ktoré má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky,
  • ak zákonný zástupca dieťaťa predloží riaditeľke MŠ doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi,
  • ktoré je umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu,
  • ktoré má prerušenú dochádzku do MŠ na viac ako 30 po sebe nasledujúcich kalendárnych dní z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom/ vopred zaplatený príspevok sa v prípade potreby rieši kompenzáciou v nasledujúcom mesiaci/,
  • ak zákonný zástupca uhradí príspevok a nastanú podmienky podľa uvedených bodov, zriaďovateľ materskej školy vráti alebo započíta úhradu na ďalší mesiac už zaplatený príspevok na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu.

 

Príspevok na stravovanie dieťaťa, pokiaľ sa v materskej škole stravuje:

 

  • v súlade s § 140 ods. 9 školského zákona činnosť v školských jedálňach sa uskutočňuje za čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou v školskej jedálni pri MŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti obce je na jeden deň určený príspevok:

celodenná strava: vo výške stravného limitu: 1,90 Eur

                                    z toho desiata: 0,45 Eur

                                                              obed: 1,10 Eur

                                                        olovrant: 0,35 Eur  

Príspevok, ktorý uhrádza zákonný zástupca dieťaťa, je určený vo výške nákladov na nákup potravín v nadväznosti na odporúčané výživové dávky - § 140 ods. 10 školského zákona.

Príspevok sa uhrádza vopred do 10. dňa v predchádzajúcom mesiaci  na účet školskej jedálne SK02 6500 0000 0000 2005 7784.

    

Článok 3

Prevádzka a vnútorný režim materskej školy

 

Materská škola je v prevádzke v pracovných dňoch od 6:30 hod. do 16:00 hod.

Materskú školu odomyká učiteľka, ktorá má rannú zmenu a zamyká upratovačka.

Deti sa schádzajú od 6:30 hod., triedu Lienky preberá učiteľka o 7:00, od  7:30 hod. si ďalšie triedy preberajú službu konajúce učiteľky, o čom prevedú záznam. Zákonný zástupca dieťaťa, alebo ním poverená osoba preberá dieťa od učiteľky od 15:00 hod. do 16:00 hod.

 

Riaditeľka materskej školy: Mgr. Petra Červenková

Zástupkyňa materskej školy: Martina Weinrebová

 

Konzultačné hodiny: podľa pracovnej zmeny (konzultácia po dohovore so zákonným zástupcom dieťaťa).

 

Vedúca školskej jedálne: Renáta Mihálová

 

Informácie o deťoch podáva zákonným zástupcom učiteľka na triede.

 

V čase letných prázdnin je prevádzka materskej školy prerušená z hygienických dôvodov na štyri týždne v mesiaci august.

 

V tomto období vykonávajú prevádzkové zamestnankyne veľké upratovanie a pedagogické zamestnankyne si čerpajú dovolenku podľa plánu. Za vypracovanie a dodržiavanie dovoleniek  pracovníčok ŠJ zodpovedá vedúca ŠJ. Prerušenie prevádzky oznámi riaditeľka MŠ zákonným zástupcom dva mesiace vopred (v máji.

 

  1. Organizácia tried a vekové zloženie detí:

 

                                   Trieda SOVIČKY:          2,5 -  3 ročné deti

                                   Trieda MRAVČEKY:              3  ročné deti

                                   Trieda VČIELKY:          3,5 -  4  ročné deti

                                   Trieda MOTÝLIKY:                4  ročné deti

                                  Trieda ŽABKY:              4,5 - 5,5 ročné deti

                                  Trieda LIENKY:                 5 - 6 ročné deti

 

  1. Prevádzka tried, schádzanie a rozchádzanie sa detí

 

Čas prevádzky: 6:30 hod. – 16:00 hod.

 

V čase od 6:30h. do 07:30h. sa všetky deti schádzajú v jednej triede, podľa služby konajúcej učiteľky (oznam bude vždy vo vestibule na nástenke). Po príchode ďalších učiteliek o 7:30 si deti preberú na základe písomného záznamu a delia sa na svoje triedy podľa veku. Rozchádzanie detí v čase 15:00 – 15:30 si rodičia prevezmú deti od učiteliek na svojej triede a od 15:30 – 16:00 dolu na prízemí. V prípade priaznivého počasia sa deti zdržiavajú na školskom dvore.

 

  1. Denný poriadok

 

Usporiadanie denných činností, pravidelne sa opakujúcich je spracované  vo forme denného poriadku. Denný poriadok je pružný, umožňuje reagovať na potreby a záujmy detí. Poskytuje priestor na pokojný, bezpečný a zmysluplný aktívny pobyt dieťaťa v materskej škole.

 

 

Súčasťou denného poriadku sú :

 

  • hry a činnosti podľa výberu detí, zdravotné cvičenie
  • dopoludňajšie cielené vzdelávacie aktivity
  • pobyt vonku
  • obed a odpočinok
  • odpoludňajšie cielené vzdelávacie aktivity
  • krúžkové činnosti, hry a činnosti podľa výberu detí

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Denný poriadok je zverejnený pred vchodom do každej triedy.

Rámcová organizácia dňa detí v materskej škole:

(prehľad o usporiadaní denných činností v materskej škole)

  • 6:30 - 8:00  schádzanie detí v triedach, hry a hrové činnosti
  • 8:00 - 8:30  zdravotné  cvičenia a relaxačné cvičenia         
  • 8:30 - 8:40  činnosti zabezpečujúce správnu životosprávu – osobná hygiena
  • 8:40 - 9:00  desiata
  • 9:00 - 9:10  činnosti zabezpečujúce správnu životosprávu
  • 9:10 - 10:10  riadené vzdelávacie aktivity podľa plánu učiteľky
  • 10:10 - 10:20 činnosti zabezpečujúce správnu životosprávu – osobná hygiena
  • 10:20 - 10:30 príprava na pobyt vonku
  • 10:30 - 11:30 pobyt vonku
  • 11:30 - 11:40 činnosti zabezpečujúce správnu životosprávu - osobná hygiena
  • 11:40  - 12:15 obed
  • 12:15 - 12:25 činnosti zabezpečujúce správnu životosprávu - osobná hygiena
  • 12:25 - 14:25 odpočinok
  • 14:25 - 14:30 pohybové a relaxačné cvičenia
  • 14:30 - 14:40 činnosti zabezpečujúce správnu životosprávu - osobná hygiena
  • 14:40 -15:00 olovrant
  • 15:00 - 16:00 krúžková činnosť, hry a činnosti podľa výberu detí, rozchádzanie detí

 

 

  1. Preberanie detí

Dieťa od zákonného zástupcu preberá učiteľka, ktorá zaň zodpovedá od jeho prevzatia, až po jeho odovzdanie učiteľke, ktorá preberá deti do inej triedy, alebo ktorá ju strieda v práci, zákonnému zástupcovi alebo inej splnomocnenej osobe. Preberanie detí medzi učiteľkami prebieha na základe aktuálneho zoznamu detí s podpisom odovzdávajúceho a preberajúceho učiteľa. Deti z triedy Lienok preberá nepedagogický zamestnanec v čase 6:30 – 7:00, po 7:00 učiteľka. Zákonný zástupca privedie dieťa spravidla do 8:00 hod. a prevezme zvyčajne po 15:00 hod. Deti z triedy Mravčekov prichádzajú prvý mesiac (september) v čase 8:00 – 8:30h. Deti z triedy Sovičky prichádzajú prvý mesiac (január) v čase 8:00 – 8:30h.  Na prevzatie svojho dieťaťa z materskej školy môže zákonný zástupca písomne splnomocniť aj svoje maloleté dieťa, a však nie mladšie ako 10 rokov, alebo inú osobu, ktorá po prevzatí za dieťa zodpovedá. Všetky osoby, ktoré zákonný zástupca splnomocní na preberanie dieťaťa z materskej školy, musia byť uvedené v splnomocnení, ktoré platí v príslušnom školskom roku.

Prevzatie dieťaťa môže pedagogický pracovník odmietnuť, ak zistí, že jeho zdravotný stav nie je vhodný na prijatie do MŠ a rodič je povinný toto upozornenie akceptovať a neodkladne riešiť, o čom doloží potvrdenie od lekára, že dieťa je zdravé a môže navštevovať MŠ !!! V prípade, že si rodič do 16:00 hod. nevyzdvihne dieťa z MŠ, učiteľka telefonicky kontaktuje rodiča, prípadne iných príbuzných.

 

  1. Triedny učiteľ

 

Riaditeľka školy určila pre každú triedu triedneho učiteľa:

 

Trieda SOVIČKY:      Mgr. Zuzana Červenková

Trieda MRAVČEKY:          Martina Weinrebová

Trieda VČIELKY:      Mgr. Petra Červenková

Trieda MOTÝLIKY:     Bc. Terézia Matisová

Trieda ŽABKY:         Mgr. Michaela Fajtáková

Trieda LIENKY:       Mgr. Katarína Skácalová

 

Triedny učiteľ zodpovedá za úplnosť a správnosť pedagogickej a ďalšej dokumentácie týkajúcej sa detí alebo triedy. Spolupracuje so zákonným zástupcom dieťaťa, ostatnými pedagogickými zamestnancami a odbornými zamestnancami, všeobecným lekárom pre deti a dorast a s príslušným školským zariadením výchovného  poradenstva a prevencie.

Pedagogická dokumentácia sa vypĺňa tak, aby ju nebolo možné meniť. V pedagogickej dokumentácii a v ďalšej dokumentácii možno zrejmé chyby opraviť s uvedením dátumu opravy a podpisom osoby, ktorá opravu urobila. Na osvedčení o absolvovaní predprimárneho vzdelávania nemožno robiť opravy. Súčasťou dokumentácie sú aj rozhodnutia.

Ak je triedny učiteľ neprítomný dlhšie ako 30 dní, riaditeľka ustanoví na jeho zastupovanie iného pedagogického zamestnanca. Zákonným zástupcom poskytuje triedny učiteľ pedagogické poradenstvo.

 

  1. Organizácia v šatni

 

Do šatne majú prístup zákonní zástupcovia detí a splnomocnené osoby v čase od 6:30 do 8:30hod., od 12:00 do 12:15 hod. a od 15:00 do 16:00 hod. Pri vstupe do budovy použijú textilné návleky na obuv. Pri prezliekaní a odkladaní vecí do skrinky vedú rodičia v spolupráci s učiteľkami deti k samostatnosti a poriadkumilovnosti. Topánky si deti ukladajú pod skrinku, papučky do skrinky. Za poriadok a estetickú úpravu šatne zodpovedá triedna učiteľka, za hygienu a zatvorenie šatní zodpovedajú upratovačky. Odporúča sa priniesť dieťaťu pohodlné oblečenie na prezlečenie do triedy, tepláky na pobyt vonku a na prezutie celé uzavreté papuče.

V skrinkách nie je možné z hygienických dôvodov mať nápoje, akúkoľvek stravu a sladkosti !!!

 

 

  1. Organizácia v umyvárni

 

Každá trieda má vlastnú umyváreň. Každé dieťa má vlastné miesto označené svojou značkou,  uterák, dievčence hrebeň. Deti triedy LIENOK, ŽABIEK a MOTÝLIKOV majú zubnú pastu, kefku, pohár a deti triedy LIENOK a ŽABIEK aj úbor na cvičenie.

Za pravidelnú údržbu (doplnenie toaletného papiera, mydla, čistenie hrebeňov, pohárov,  suchú podlahu a hygienu) zodpovedajú upratovačky. Deti sa v umyvárni zdržiavajú len za prítomnosti učiteľky, ktorá ich učí základným hygienickým návykom a samoobsluhe. Za celkovú organizáciu  pobytu detí v umyvárni, uzatvorenie vody, spláchnutie WC a dodržiavanie príslušných hygienických, zdravotných a bezpečnostných predpisov zodpovedá učiteľka príslušnej triedy.

 

 

 

 

 

  1. Organizácia pri jedle

 

Deti sa stravujú v triedach, jedlo im vydáva kuchárka. Za kvalitu a predpísané množstvo stravy, hygienu a kultúru stravovania zodpovedá vedúca školskej jedálne. Zabezpečuje tiež zisťovanie počtu stravníkov. Hlavné jedlo “obed“ sa deťom MŠ vydáva v čase od 11:40.

Za organizáciu a výchovný režim počas podávania a konzumácie jedla zodpovedá službukonajúca učiteľka. Učiteľka vedie deti k osvojovaniu si základných návykov kultúrneho stolovania, v maximálnej miere pritom uplatňuje individuálny prístup k deťom. Počas jedla učiteľka deti nenásilne usmerňuje, podľa želania rodičov a potreby detí i prikrmuje a však nenúti deti jesť. Deti z triedy SOVIČIEK, MRAVČEKOV, VČIELOK a MOTÝLIKOV používajú lyžicu, deti z triedy ŽABIEK a LIENOK celý príbor.

 

Strava- v materskej škole nie je možné podávať stravu na žiadosť rodiča. (napr. maslové chleby namiesto nátierky , malinovku namiesto mlieka...). Takúto stravu je možné podať dieťaťu len v prípade, že dieťa má od lekára potvrdenie, že jeho zdravotný stav mu nedovoľuje sa stravovať v materskej škole bežne ako ostatné deti (dieťa musí byť alergické na mlieko  a mliečne výrobky, vajcia, dieťa je celiatik, má alergiu na med, mak ....) potvrdenie musí byť od špecialistu, nie od praktického lekára (laboratórne testy).

Ak musí mať dieťa zo zdravotných dôvodov vylúčené zo stravy určité potraviny, je zákonný zástupca povinný o tom informovať vedúcu ŠJ a triednu učiteľku. K žiadosti prikladá zákonný zástupca doklad od lekára, na ktorom sú uvedené potraviny.

 

Pitný režim - deťom je v priebehu celého dňa umožnený voľný príjem tekutín (čistá voda, ovocný a bylinkový čaj, ovocné nápoje (džús), ktoré majú pripravené v uzatvorených nádobách, ktoré sa podľa potreby a v súlade s hygienickými požiadavkami čistia.  Hygienu pitného režimu zabezpečuje kuchárka a upratovačka. Poháre na pitný režim odovzdávajú upratovačke triedne učiteľky. Dieťa sa kedykoľvek podľa potreby môže napiť!!!

 

Časový harmonogram podávania jedla:

 

Desiata:  od  08:40 hod.

Obed:      od 11:40 hod.

Olovrant: od 14:40 hod.

 

 

  1. Pobyt detí vonku

 

Pobyt vonku obsahuje pohybové aktivity detí na školskom dvore, edukačné aktivity alebo vychádzky. V záujme zdravého psychosomatického rozvoja dieťaťa sa realizuje každý deň. Výnimkou sú nepriaznivé klimatické podmienky: silný nárazový vietor, silný mráz a dážď. V letných mesiacoch sa pobyt vonku upravuje vzhľadom na intenzitu slnečného žiarenia a zaraďuje sa 2x počas dňa, v dopoludňajších a odpoludňajších hodinách. Počas letných mesiacov s vysokými dennými teplotami musia mať deti pri pobyte vonku hlavu krytú vhodným doplnkom (šiltovkou, klobúkom, šatkou a pod.), aby sa predišlo úpalu. Deti majú v plnej miere zabezpečený pitný režim a taktiež detský opaľovací krém s najvyšším ochranným faktorom pred UV žiarením. Pobyt vonku učiteľka premyslí a naplánuje tak, aby bol pre deti zaujímavý a príťažlivý. Neodmysliteľnými činnosťami počas pobytu vonku sú tvorivé aktivity s pieskom, pohybové hry s loptami a iné pohybové, športové a hudobno-pohybové hry, kreslenie na tabule, na betón, využitie altánku na námetové hry atď. Učiteľka venuje deťom zvýšenú pozornosť, dodržiava požiadavky bezpečnosti a ochrany ich zdravia  v zmysle všeobecne záväzných právnych predpisov. Na vychádzku berie bezpečnostný terčík. Učiteľkám z triedy SOVIČIEK a MRAVČEKOV pri pobyte vonku pomáhajú učiteľky z triedy VČIELOK, MOTÝLIKOV a ŽABIEK, ktoré majú poobedňajšiu zmenu.

 

10.   Odpočinok

 

Počas odpočinku dbá učiteľka na primerané oblečenie detí – pyžamo. Zabezpečí pravidelné vetranie spálne, ktoré neohrozí zdravie detí. Od odpočívajúcich detí neodchádza, individuálne pristupuje k deťom, ktoré nepociťujú potrebu spánku. Za hygienu v spálni a čistotu ležadiel zodpovedá upratovačka, za estetickú úpravu zodpovedá učiteľka. Za čistotu posteľnej bielizne a  pyžamko zodpovedá zákonný zástupca dieťaťa.

 

11.   Organizácia krúžkovej činnosti

 

V materskej škole sa môže v súlade so školským vzdelávacím programom organizovať aj krúžková činnosť. Krúžkovú činnosť zabezpečujú lektori, vo výučbe cudzieho jazyka a aktivít, na ktoré nemajú kmeňoví učitelia odbornú spôsobilosť. Krúžková činnosť sa organizuje v popoludňajších hodinách a na základe informovaného súhlasu zákonného zástupcu od 15:00 do 16:00 hod.  Lektori v plnej miere zodpovedajú za zdravie a bezpečnosť detí !!!

 

 

12.   Organizácia ostatných aktivít

 

Predplavecký výcvik: 5 dňový, na základe informovaného súhlasu zákonného zástupcu

                                     ŠH Malina – Malacky, cena cca 40 eur (podľa platného cenníka).

Predplaveckého výcviku sa zúčastňujú 5 -6 ročné deti – spolu s učiteľkami podľa počtu prihlásených detí.

 

Výlet: je súčasťou výchovno-vzdelávacej činnosti materskej školy, a preto sa smie organizovať len na základe plánu práce školy a informovaného súhlasu zákonného zástupcu, najviac na jeden deň s prihliadnutím na bezpečnostné, hygienické a fyziologické potreby dieťaťa a so zabezpečením teplého obeda pre deti. Pred uskutočnením výletu pedagogický zamestnanec alebo zákonný zástupca niektorého dieťaťa, člen rady školy poverený riaditeľkou organizačne zabezpečí prípravu a priebeh výletu vrátane poučenia zúčastnených osôb a detí o bezpečnosti a ochrane zdravia. O tom vyhotoví písomný záznam, ktorý potvrdia všetky dospelé osoby svojím podpisom. Riaditeľka písomne oznámi zriaďovateľovi organizovanie výletu. Na výlet a exkurziu s deťmi predškolského veku možno použiť aj verejnú dopravu.

Výlet organizovaný materskou školou sa realizuje spravidla v pracovných dňoch. V neposlednom rade netreba zabudnúť na to, že v súlade s § 28 ods. 17 školského zákona, je možné a prípustné organizovať výlet okrem informovaného súhlasu zákonného zástupcu dieťaťa len po dohode so zriaďovateľom. V rámci výletu sa uskutočňuje tiež návšteva MŠ v Bratislave, s ktorou spolupracujeme a organizujeme vzájomné jednodňové výmenné pobyty. Podľa vyhlášky o materskej škole sa odporúča, aby sa výlety v materskej škole organizovali spravidla pre 5-6 ročné deti.

Prehliadky detskej tvorivosti: v niektorej z materských škôl mesta Malacky (podľa ponuky)

 

Akcia: Kreslím, kreslím, maľujem... Záhorácky sláviček....

            Mám básničku na jazýčku... Okresná športová olympiáda...               

Každá akcia sa organizuje s informovaným súhlasom zákonného zástupcu. Dopravu detí zabezpečuje učiteľka so súhlasom zákonného zástupcu.

 

Divadelné predstavenie – prebieha v triede MŠ, prípadne v KD Malé Leváre.

 

 

 

 

13.   Úsporný režim chodu materskej školy

 

Z dôvodu šetrenia finančných prostriedkov v prípade nízkej dochádzky detí do materskej školy, z dôvodu zvýšenej chorobnosti hlavne v zimných mesiacoch môže riaditeľka rozhodnúť o spájaní tried, nadbytok zamestnancov v takom prípade rieši náhradným voľnom alebo čerpaním dovolenky zamestnancov materskej školy. Dbá sa však o zabezpečenie kvalitnej výchovy a vzdelávania. Riaditeľka materskej školy môže rozhodnúť o spájaní tried i počas neprítomnosti učiteliek, z dôvodu vysokej chorobnosti alebo školení, vzdelávaní v zmysle zákona 317/2009 o pedagogických zamestnancoch.

Pred začatím školských (letných) prázdnin budú rodičia písomne vyjadrovať svoj záujem o prevádzku MŠ. Pokiaľ záujem nepresiahne 50%, prevádzka bude iba obmedzená na zodpovedajúci počet tried (20 detí - 1 trieda), pokiaľ záujem nepresiahne 25%, prevádzka bude z ekonomických dôvodov prerušená a zamestnanci si budú čerpať riadnu dovolenku.

V prípade neprítomnosti detí zo zdravotných dôvodov (napr. rozšírený výskyt chrípky a pod.) sa bude materská škola riadiť nariadeniami zriaďovateľa, príp. príslušného regionálneho  úradu verejného zdravotníctva SR.

Článok 4

 

Podmienky na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia detí a ich

ochrany pred sociálno-patologickými javmi, diskrimináciou alebo násilím

V starostlivosti o zdravie, hygienu a bezpečnosť detí, zamestnanci MŠ sa riadia všeobecne záväznými predpismi (§152 zákona 245/2008 o výchove a vzdelávaní, Vyhlášky 541/2021 o materských školách), občianskym zákonníkom, pracovným poriadkom a internými pokynmi riaditeľky MŠ.

Materská škola je pri výchove a vzdelávaní a pri činnostiach súvisiacich s výchovou a vzdelávaním povinná:

 

  • prihliadať na základné fyziologické potreby detí,
  • vytvárať podmienky na zdravý vývin detí a na predchádzanie sociálno-patologických javov,
  • poskytnúť nevyhnutné informácie na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia detí,
  • viesť evidenciu školských úrazov, ku ktorým došlo počas výchovno-vzdelávacej činnosti a pri činnostiach organizovaných školou, pri vzniku školského úrazu vyhotoviť záznam o školskom úraze, pri úraze zabezpečí učiteľka prvú pomoc a lekárske ošetrenie, o úraze a uskutočnených opatreniach neodkladne informuje zákonného zástupcu dieťaťa,
  • podľa § 24 ods. 6 zákona 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov môže byť v materskej škole umiestnené len dieťa, ktoré:                je spôsobilé na pobyt v kolektíve,

neprejavuje príznaky prenosného ochorenia,

                                nemá nariadené karanténne opatrenie,

  • potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti, ktoré obsahuje aj údaj o povinnom očkovaní, vydá zákonnému zástupcovi dieťaťa všeobecný lekár pre deti a dorast,
  • dieťa so zdravotným znevýhodnením môže byť v materskej škole vzdelávané formou školskej integrácie, ak mu príslušné poradenské zariadenie po diagnostických vyšetreniach vydalo písomné vyjadrenie k školskému začleneniu na základe diagnostikovaných ŠVVP, školské zariadenie výchovného poradenstva a prevencie vypracuje konkrétne odporúčania pre učiteľov ako postupovať vo výchovno-vzdelávacom procese,
  • skutočnosti uvedené v predchádzajúcich bodoch potvrdzuje písomným vyhlásením zákonný zástupca dieťaťa, vyhlásenie predkladá zákonný zástupca dieťaťa pred prvým vstupom dieťaťa do MŠ a po neprítomnosti dieťaťa v MŠ dlhšie ako päť dní zák. zástupca dieťaťa písomne potvrdí, že dieťa neprišlo do styku s infekčnou chorobou,
  • ak dieťa počas dňa ochorie, učiteľka zabezpečí jeho izoláciu od ostatných detí a informuje zákonného zástupcu dieťaťa, respektíve splnomocnenú osobu,
  • na vychádzke nemôže mať pedagogický zamestnanec viac ako 21 detí od štyroch do piatich rokov alebo 22 detí starších ako päť rokov, vychádzky s najmladšími deťmi sa realizujú za prítomnosti oboch učiteliek príslušnej triedy, pri vyššom počte detí alebo pri činnostiach, ktoré si vyžadujú zvýšený dozor, riaditeľka zabezpečí ďalšieho zamestnanca materskej školy, ktorý pod vedením učiteľa dbá na bezpečnosť detí, pri opustení areálu školy využije reflexné vesty, prvky a stop terčík,
  • za bezpečnosť detí počas krúžkovej činnosti riadenej lektorom zodpovedá lektor,
  • pri činnostiach, ktoré sa vykonávajú ako súčasť výchovno-vzdelávacej činnosti materskej školy, a ktoré vyžadujú zvýšený dozor, riaditeľka zabezpečí počet pedagogických zamestnancov takto:

 

a) na predplavecký výcvik je najviac osem detí na jedného pedagogického zamestnanca,

b) na výletoch a exkurziách treba dozor dvoch pedagogických zamestnancov a jednej poverenej plnoletej osoby s počtom detí podľa § 28 ods. 10 školského zákona

 

  • na pitný režim majú deti svoje hrnčeky, ktoré si poznajú, využíva sa čistá pitná voda, sirupová voda (výnimočne/občas), ovocný alebo bylinný čaj alebo džús, nosiť z domu malinovky, džúsy a iné tekutiny je zakázané !!!,
  • z hygienického a bezpečnostného hľadiska je tiež zakázané dávať deťom do materskej školy žuvačky,
  • elektrické spotrebiče, vypínače, zásuvky a elektrické vedenie sú zabezpečené proti možnosti použitia deťmi,
  • v triede s celodennou výchovou a vzdelávaním zabezpečujú predprimárne vzdelávanie striedavo dve učiteľky na zmeny,
  • ak dieťa utrpí úraz, ktorý nie je potrebné ošetriť lekárom, ošetrí ho učiteľka obvyklým spôsobom, úraz a spôsob ošetrenie zaeviduje v zošite školských úrazov, tento záznam dá rodičovi na podpis, ak dieťa utrpí úraz, ktorý si vyžaduje ošetrenie lekára, učiteľka sa ihneď skontaktuje s rodičmi, s ktorými sa dohodne na ďalšom postupe, ak je rodič nezastihnuteľný, odvedie dieťa na lekárske ošetrenie zdravotníckym vozidlom alebo taxislužbou, po návrate sa znova pokúsi o kontakt s rodičmi, zabezpečí zaznamenanie úrazu v zošite, zabezpečí odovzdanie záznamu rodičom dieťaťa,
  • za pravidelné dopĺňanie lekárničky zodpovedá p. učiteľka Fajtáková.

 

         V materskej škole, nie je možné ani povolené podávať deťom akékoľvek lieky či vitamíny !!!

 

 

14.   Opatrenia v prípade pedikulózy

 

Pedikulóza sa vyskytuje u všetkých vekových skupín detí. Pôvodca je voš detská, ktorá parazituje na človeku. Hlásenie ochorenia: rodič, ktorý zistí zavšivavenie dieťaťa, ohlási túto skutočnosť učiteľke a riaditeľke školy. Hromadný výskyt hlási riaditeľka na odbor epidemiológie RÚVZ v Bratislave. U všetkých detí, zamestnancov školy, rodinných príslušníkov je potrebné umyť vlasy šampónom proti všiam dostupným na trhu. Dôležité je túto kúru aplikovať naraz u všetkých zainteresovaných osôb. Očistu treba vykonať i na predmetoch / matrac, odevy, čiapky../. V takomto prípade riaditeľka upozorní rodičov na vzniknutú situáciu.

 

15. Ochrana pred sociálno-patologickými javmi diskrimináciou a násilím

Pedagogickí zamestnanci zabezpečujú počas celého roka aktívnu ochranu detí pred sociálno- patologickými javmi, diskrimináciou a násilím v zmysle Dohovoru o právach dieťaťa. Priebežne monitorujú zmeny v správaní dieťaťa a v prípade začínajúcich problémov riešia ich v spolupráci s CPaP. V prípade oprávneného podozrenia, že deti sú fyzicky alebo psychicky týrané, šikanované, je ohrozený ich morálny vývin, ihneď tento stav riešia v spolupráci s vedením školy prípadne s CPaP, ÚPSVaR Malacky, môžu kontaktovať príslušné oddelenie policajného zboru. Dbajú na výchovu v duchu humanizmu, oblasti ľudských práv, práv dieťaťa a tým predchádzajú všetkým formám diskriminácie, intolerancie a rasizmu pri komunikácií medzi deťmi. Zamedzujú pohyb nepovolaných osôb, a tým obmedzujú možnosti zlých vonkajších vplyvov na deti. Zúčastňujú sa školení s drogovou tematikou. V prípade podozrenia na šírenie legálnych a nelegálnych drog v prostredí materskej školy bezodkladne informujú kompetentné orgány.

16.  Opatrenia proti šíreniu legálnych a nelegálnych drog, diskriminácii a násiliu

 

MŠ prijíma nasledovné opatrenia:

  • primeranou formou informovať deti o existencii legálnych a nelegálnych drog a ich mimoriadne negatívne účinky na zdravie človeka,
  • viesť deti k zdravému životnému spôsobu, k rozlišovaniu zdravých a nezdravých návykov pre život a zdravie,
  • poskytovať deťom dostatok podnetov a možností realizácie prostredníctvom aktivít, a tým viesť  k plnohodnotnému životu, kde by legálne a nelegálne drogy nemali svoje miesto,
  • učiteľky sa budú zúčastňovať na školeniach s touto tematikou, prípadne študovať literatúru a ostatné materiály s tematikou drog a ich šírenia,
  • v prevencii využívať vhodnú a dostupnú literatúru /nenič svoje múdre telo, Adamko,..) a preventívne výukové programy zakomponovať do plánov každodennej práce,
  • zabezpečiť v celom areáli školy prísny zákaz fajčenia,
  • dbať na to, aby sa do budovy školy nedostali žiadne nepovolané osoby, a tým zamedziť možnosť zlých vonkajších vplyvov na deti,
  • v prípade podozrenia na šírenie legálnych a nelegálnych drog v  prostredí MŠ bezodkladne informovať kompetentných( riaditeľku, zástupkyňu ), ktoré vykonajú okamžité opatrenia.

 

 

Článok 5

Podmienky zaobchádzania s majetkom materskej školy

 

  1. Pri každom svojvoľnom poškodení alebo zničení majetku materskej školy sa bude požadovať úhrada od zákonného zástupcu dieťaťa, ktoré poškodenie spôsobilo. Vzťahuje sa to aj na splnomocnenú osobu, ktorá prichádza do materskej školy pre dieťa.
  2. Kľúče od materskej školy má riaditeľka, vedúca školskej jedálne, všetky učiteľky, upratovačky, kuchár/ky a zriaďovateľ. Učiteľka službu konajúca školu ráno odomyká a upratovačka zamyká. V priebehu prevádzky materskej školy za uzamknutie budovy od 8:30 do 12:00 a od 12:15 do 15:00  zodpovedá upratovačka.
  3. V priestoroch materskej školy je bez sprievodu zamestnanca materskej školy akýkoľvek pohyb cudzej osoby zakázaný. Každá návšteva v materskej škole bude zapísaná v Knihe návštev.
  4. Po ukončení prevádzky materskej školy všetky priestory skontroluje a uzamkne upratovačka.
  5. Za uzamknutie dverí pri vyberaní hračiek na školský dvor zo skladu zodpovedá učiteľka, ktorá dvere odomkla.
  6.  Za zatvorenie okien a uzamknutie priestorov ŠJ zodpovedá vedúca ŠJ a kuchárky.

                                                      

 

Časť III.

Záverečné ustanovenia

 

Školský poriadok materskej školy je spracovaný v súlade s/so:

 

  • zákonom č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní / školský zákon/ a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
  •  zákonom č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o doplnení niektorých zákonov,
  • zákonom č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,
  • vyhláškou MŠ SR č. 541/2021 Z. z. o materskej škole,
  • všeobecne záväzným nariadením obce Malé Leváre o určení príspevku od zákonných zástupcov detí na čiastočnú úhradu výdavkov v materskej škole,
  • pracovným poriadkom pre pedagogických a ostatných zamestnancov škôl v pôsobnosti Obce Malé Leváre,
  • predškolské zariadenie zriadené podľa doterajších predpisov ako školské zariadenie je školou podľa zákona 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní /školský zákon/
  • podľa vzdelávacích programov:

           Štátny vzdelávací program (ŠVP)

           Školský vzdelávací program (ŠkVP) „ Materinka“, sa deti materskej školy vzdelávajú

           od 1. septembra 2009.

 

    

.................................................                                                           ..........................................

Mgr. Petra Červenková                                                                         Adrian Pernecký       podpis riaditeľa MŠ                                                                           podpis zriaďovateľa

Novinky

Kontakt

  • Materská škola č. 411
    Materská škola č. 411
    90874 Malé Leváre
  • 034 7795 178

Fotogaléria